Vuosikokous pidetty, Kimmo Aho jatkaa puheenjohtajana
25.6.2019 20:17 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Kimmo Aho jatkaa Narukerän puheenjohtajana

Porin Narukerä valitsi sääntömääräisessä yhdistyksen vuosikokouksessa 8.7.2019 Kimmo Ahon jatkamaan seuran puheenjohtajana.

Samalla seura vahvisti hallitustaan kahdella uudella jäsenellä Rami Koskisen ja Marko Pakarisen tultua valituiksi.

Narukerän hallituksen seuraavan toimintavuoden ajan muodostavat edellä mainittujen lisäksi Jussi Viitanen, Kim Huovinlahti, Erkki Väkiparta, Elina Wallin, Jani Raukko, Timo Helavuori, Pasi Savolainen sekä Janne Nurmi.

Seuran rahastonhoitajana jatkaa Esa Kauti ja hallitus kutsui uudeksi sihteerikseen Sonja Muukkosen.

”Seuran pitkäjänteisenä tavoitteena on harrastajamäärän ja lajin tunnettuuden kasvattaminen, yhteistyökumppaneiden ja uusien yhteistyömuotojen lisääminen sekä olosuhteiden parantaminen. Junioritoimintaan tullaan panostamaan tulevalla hallituskaudella selkeästi ja tavoitteenamme on käynnistää junioripäällikön rekrytointiprosessi ensi tilassa”, kertoo puheenjohtaja Kimmo Aho.

”Edustusjoukkueen osalta olemme puolestaan hyvässä tilanteessa pitkäjänteisen kasvattamisprosessin osalta ja tulemme lähiviikkojen aikana tiedottamaan säännöllisesti joukkueen rakentumisesta ja tulevaisuuden suunnitelmista”, Aho jatkaa.


   
Lisää uutisia
Narukerä ry
Kategoriat